Wypadki rolnicze

Odszkodowania za wypadki rolnicze

Liczba wypadków rolniczych z biegiem lat zdecydowanie maleje – wciąż jednak co roku zostaje zgłoszonych kilkanaście tysięcy takich zdarzeń. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku wypadków drogowych, możemy się ubiegać o stosowne odszkodowanie.

Wypadek rolniczy – odszkodowanie

W przypadku zaistnienia wypadku w gospodarstwie rolnym podczas posługiwania się maszynami rolniczymi lub przy pracy ze zwierzętami, przede wszystkim możemy zgłosić się do KRUS celem uzyskania jednorazowego odszkodowania z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu albo śmierci wskutek wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej.

Jednocześnie należy przypomnieć, że w dużej części wypadków obok odszkodowania z KRUS można uzyskać także świadczenia z ubezpieczeń NNW, ubezpieczeń na życie lub z ubezpieczenia OC rolników.

Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek rolniczy?

Oczywiście otrzymanie rekompensaty za zaistniały wypadek rolniczy wymaga udokumentowania szkody i spełnienia innych formalności. Tylko na ich podstawie nasz ubezpieczyciel będzie w stanie podjąć właściwą decyzję i przyznać nam odszkodowanie. Jeśli potrzebujesz pomocy w dochodzeniu do swoich spraw, zgłoś się do nas. W przypadku pytań prosimy o kontakt – odpowiemy na Państwa pytania i wątpliwości.

Centrum odszkodowań

Miałeś wypadek? Zadzwoń lub wypełnij formularz!

tel. 603 630 497

Wymagana zgoda